Navigacija
 
Tinklapis dirba
Kaip mus rasti
Kalendorius
Orų prognozė
Sveiki
Sveiki atvykę į Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos tinklalapį !!!!
                                                                          
   2016 metų devynių mėnesių gaisrai ir gelbėjimo darbai
Per tris šių metų ketvirčius Lietuvoje kilo 8297 gaisrai. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, jų skaičius sumažėjo 15,8 proc. Gaisruose žuvo 71 žmogus (pernai per tą patį laikotarpį - 87), iš jų 3 vaikai, o 140 gyventojų (158) patyrė traumų. Tai pats mažiausias per dvylika metų žuvusiųjų gaisruose skaičius.
Šiemet jau kilo 11 gaisrų, kuriuose žuvo po 2 šalies gyventojus, ir 3 gaisrai, pasiglemžę po 3 gyvybes. Miestuose žuvo 27 žmonės, o miesteliuose ir kaimo vietovėse - 44. Dešimt žmonių žuvo Kauno mieste, po 7 - Vilniaus mieste  ir Vilniaus rajone, 6 - Šalčininkų rajone,  po 5 - Kėdainių ir Varėnos rajonuose, po 4 - Šiaulių mieste ir Anykščių rajone, 3 - Alytaus rajone.
Dėl neatsargaus rūkymo šiemet žuvo 20 gyventojų (pernai per tą patį laikotarpį - 26),  dar 20   žuvo dėl neatsargaus elgesio su ugnimi (19), 6 - dėl pašalinio ugnies šaltinio (8), 5 - dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų (14), 4 - dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 4 - dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, po 1 - dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų, dėl padegimų bei kitų priežasčių.  Dar 9 gyventojų žūties priežastys tikslinamos.
Remiantis kilusių gaisrų statistika, miesteliuose ir kaimo vietovėse gaisruose žūsta 1,6 karto daugiau žmonių nei miestuose. Gaisrai, kilę dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų, per penkerius metus nusinešė 64 žmonių gyvybes, iš jų net 53 kaimo gyventojai. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prašo gyventojų pasirūpinti savo būsto saugumu ir šildymo sezono metu su ugnimi bei šildymo įrenginiais elgtis ypač atsargiai.
Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 126 žmonių gyvybes (tarp jų 10 vaikų), 627 pastatus, 89 transporto priemones, 914 gyvūnų.
Daugiausia gaisrų kilo atvirosiose teritorijose - 3385 arba 40,8 proc. visų gaisrų, išdeginusių per 3 tūkst. hektarų. Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų skaičius atvirosiose teritorijose 29,5 proc. mažesnis.

2016 Jurbarko rajono priešgaisrinė tarnyba
Mūsų Ugniagesių komandos
Ugniagesių g. 1     LT-74183    JURBARKAS    Juridinio asmens kodas 158312532
Savanoriai ugniagesiai
Gimtadieniai


Dėmesio! Mūsų naujas el. pašto adresas jurbarkopt@gmail.com